ושוב בני הנוער נכשלים במבחנים בינלאומיים…

ושוב בני הנוער נכשלים במבחנים בינלאומיים…


היום פורסם כי סקר ה-PIAAC של ה-OECD מדד את רמת המיומנויות של בוגרים בני 16 עד 65 ב-34 מדינות כולל ישראל. הסקר בדק שלוש מיומנויות יסוד בשימוש יום-יומי: אוריינות קריאה (היכולת להבין ולהעריך טקסטים כתובים בשימוש יום-יומי), אוריינות מתמטית (היכולת לגשת למידע ולרעיונות מתמטיים), ופתרון בעיות בסביבה מתוקשבת (היכולת להשתמש בטכנולוגיה דיגיטלית, אמצעי תקשורת ורשתות כדי להשיג מידע ולהשתמש בו למטלות חיי היום-יום)*.

האמת היא שזה די מעליב להיות כלכך נמוך ברשימה. במיוחד כשאנחנו עם הספר. אבל מי בדיוק נכשל פה? האם בני הנוער הם הנכשלים? או שאולי מערכת החינוך? ואולי בכלל ההורים הם אלו האחראים על הישגי ילדיהם?

ובכלל, היכולת להשתמש בטכנולוגיה דיגיטאלית? הרי כל היום הם במחשב ובטלפון…?! הם בכלל מה שמכונה על ידי פרנסקי – Digitally natives – כאלו שנולדו כבר לעולם דיגיטאלי.

אלא שהשימוש בכלים דיגיטאלים אינו מקנה לאף אחד מומחיות בתחום זה ואת היכולת להשתמש ביכולות אלו. בדיוק כמו העובדה שיש לך עפרון אינה הופכת אותך לסופר! אלו הם כישורים שצריך ללמוד.

ואולי הגיע הזמן שתוכנית “רוח דרומית” תפעל בכל כיתה בישראל ותלמד את הכלים הללו כדי שהילדים שלנו יוכלו להשתמש בטכנולוגיה דיגיטאלית כדי לקדם את עצמם ואת הסביבה בה הם חיים למקום שהוא קצת יותר טוב מאשר מתחת לממוצע של הOECD.

הילדים שלכם צריכים להוביל.

 

  • מתוך YNET

About the author

רמי גל - מנהל תוכנית administrator

בן 44 ואב לשניים מתל אביב. התחלתי את דרכי המקצועית כמתכנת ובמשך כ19 שנים הייתי חלק מעולם ההי-טק עד לתפקידי ניהול וייעוץ לחברות טכנולוגיות וסטארט-אפים שונים. בשנת 2014 חברתי ליובל מלחי והפודקאסט "קטעים בהיסטוריה" והחלנו בפיתוח תכנית חינוך ייחודית העוסקת בפיתוח אישי דרך הקניית כישורים וכלים טכנולוגים. כיום אני עושה תואר שני במנהל החינוך ומנהל את תכנית "רוח דרומית"