סיכום מפגש 7-#6 – מבוא לוידאו

סיכום מפגש 7-#6 – מבוא לוידאו


מהרגע הראשון כולם רצו לשמוע על וידאו. צילום ועריכה של וידאו איכותי זו בהחלט התחלה טובה לבלוג מוצלח. כדי ללמוד מהטובים ביותר הבאנו את לירון ורועי האחראים על ‘תכלס’ – ערוץ וידאו סאטירי נוקב שלא עושה חשבון לאף אחד.

כבר לפני שהם הגיעו הם הבטיחו שיהיה מעניין – הנה. ממש כאן –

במפגש הם הסבירו מהם בדיוק סרטונים ויראלים ולאילו קטגוריות הם משתייכים (למשל, סרטונים מצחיקים, מושקעים בטירוף, חושפי מציאות ועוד). תכל’ס מצליחים לעשות סרטונים המגיעים לכלי התקשורת ויוצרים הד תקשורתי רחב. זה לא תמיד פשוט להסביר מדוע סרטון הוא ויראלי והדבר הקשה ביותר הוא לייצר סרטון שמצליח בכך. גם אתם, כאשר אתם רוצים להגיע לקהל רחב צריכים לחשוב באופן מתקדם ומתוחכם. לנסות ולצפות את הדבר הגדול הבא עוד לפני שהוא בכלל קורה.

והנה כמה דוגמאות:צילום

הטלפון שלנו הנו הכלי המרכזי בו נשתמש לצורך צילום.את הטלפון יש לייצב ברוב המקרים ולדאוג שהתמונה אותה אנו רואים אינה מכילם פרטים מיותרים שיסיחו את העין מהאובייקט שחשוב עבורנו. את האובייקט מומלץ לצלם במקום עם תאורה פרונטלית, כזו המחמיאה לצילום, ועם קונטרסט כלשהו כדי לא “לשעמם” בתמונה.

כדי שהתמונה תהיה איכותית יותר ובמראה מקצועי יש להשתמש ב”חוק השלישים”. החוק אומר שעל האובייקט להמצא בשליש (הימני או השמאלי) של התמונה ורצוי שבשליש העליון. לא הבנתם? ננסה להדגים:

חלקו את המסך לתשעה ריבועים ופשוט תמקמו את האובייקט באחד מה”איקסים”. התמונה שתתקבל תהיה בעלת מראה מקצועי יותר. זה נכון לתמונות סטילס אבל גם לוידאו. שימו לב שבצילום וידאו לעולם מצלמים לרוחב!

 

 

 

עריכה

לצורך עריכת סרטונים נשתמש בשני כלים –

  1. אפליקציה חינמית בשם VivaVideo
    1. ANDROID
    2. IPHONE

ישנם מדריכים רבים לעבודה עם האפליקציה – חפשו בגוגל ולימדו!

2. לעריכה במחשב יתרונות רבים ואנו נשתמש בכלי חינמי Movie maker שמגיע עם ווידוס. לא תמיד הוא מתוקן ובמקרה כזה יש להוריד אותו מהרשת. גם כאן יש מדריכים רבים גם בעברית ואתם מוזמנים ללמוד איך להשתמש.

זכרו שהלמידה העצמאית הנה חלק חשוב בהתפתחות המקצועית שלכם!

הפקה

בהפקת וידאו קיימים תפקידים רבים האחראיים על יצירת הוידאו. עלינו נגזר בשלב זה לעשות את רובם בעצמנו.

מפיק – אחראי לעשות כל מה שנדרש כדי שהדברים הדרושים לסרט יהיו – ובזמן. למצוא ניצבים ושחקנים, לדאוג להם לאוכל ותחבורה, להשיג ציוד וכו’

תסריטאי – כותב את הרעיון או הסיפור בו עוסק הסרט.

בימאי – אחראי לאופן בו מועבר הסיפור. מדריך את השחקנים בצורת המשחק ומנהל את אתר הצילומים מבחינה אומנותית.

שחקנים – נו…אלו שמוכנים שיצלמו אותם…

יש עוד תפקידים רבים כמו מאפרת, צלמים, איש סאונד, ליהוק וכו’ אבל בינתיים – אתם עושים הכל.

משימה שבועית

צלמו סרטון של דקה העוסק באחד משלושת הנושאים הבאים:

  1. התעללות בבעלי חיים.
  2. התמכרות לטכנולוגיה.
  3. איך להצליח בחיים.

השתמשו בכל הכלים העומדים לרשותכם כדי להרשים!

להתראות במפגש הבא,

רמי

About the author

רמי גל - מנהל תוכנית administrator

בן 44 ואב לשניים מתל אביב. התחלתי את דרכי המקצועית כמתכנת ובמשך כ19 שנים הייתי חלק מעולם ההי-טק עד לתפקידי ניהול וייעוץ לחברות טכנולוגיות וסטארט-אפים שונים. בשנת 2014 חברתי ליובל מלחי והפודקאסט "קטעים בהיסטוריה" והחלנו בפיתוח תכנית חינוך ייחודית העוסקת בפיתוח אישי דרך הקניית כישורים וכלים טכנולוגים. כיום אני עושה תואר שני במנהל החינוך ומנהל את תכנית "רוח דרומית"